Adres:
İzmir/TÜRKİYE
E-posta :
info@haliyikama.com
Telefon No:
+90 232 253 83 53

EL DOKUMA HALI YIKAMA

El dokuma halı yıkama
Kullanıcı oyu
Bu Makale Faydalımı
[Total: 5 Average: 5]
El dokuma halı yıkama
El dokuma halı yıkama

     7/24 İletişim İçin

+90 232 253 83 53

EL DOKUMA  HALI YIKAMA

El dokuma halı yıkama  yün halılar ve step halılar yıkanırken karşılaşan en büyük sorunlar halıların renklerinin birbirleriyle karşılaşmaları halıların sertleşmesi ve yapısının bozulmasıdır.

Step Halı Yıkama, Yün Hlaı Yıkama ve Özellikli Halı Yıkama Fabrikası

Evinizde bu tür halıları kullanıyorsanız ve nasıl yıkanacak diye düşünüyorsanız  halı yıkama konusunda hiç bir tecrübeniz yada kötü tecrübeleriniz varsa,bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel olan firmamız genellikle El dokuma halı yıkama,yün halı,step halı ve değerli bir çok halıyı  yıkama konusunda uzmanlaşmıştır.

Merdiven altı firmalarla çalışırsanız ve halılarınızı emanet ederseniz  birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu tür halıları yıkarken dikkat edilmesi gerekenler başlıca özellikleri  sıralamak gerekirse;

–          Dokuma halı,yün halı ve step halılar yıkanması kesinlikle tek tek yapılmalıdır.
–          Yıkanma süreci hızlı bir şekilde gerçekleştirilmelidir.
–          Halının kaba kirini ve tozunu aldıktan sonra halı ıslatılınca hiç bekletilmeden fırçalama işlemine geçilmelidir.
–          Fırçalama işleminin ardından yine hızlı bir şekilde bol su ile durulama yapılmalıdır.
–          Halıları yıkarken kullanılacak olan temizleyicinin, El dokuma halı yıkama bu tür halılara uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Eğer uygun değilse istediğiniz verime ulaşamamakla beraber halınızda kötü sonuçlar doğabilir.
–          Durulamanın ardından hiç zaman kaybetmeden direk yıkanan halıyı sıkma işlemi uygulanmalıdır.  Sıkma esnasında halıda bulunan boyalar akma olasılığından dolayı tek başına sıkılmalıdır.
–          Sıkma işleminin ardından halı açılarak askılara veya kurtulabilecek temiz bir yere koyulmalıdır.

El dokuması  yün halı ve step halılar yıkama işlemi yapılırken ustalık ve tecrübelerin yanı sıra püf noktası hızlı olmaktır.

Kısacası aşağıdaki uygulamaları  takip ettiğiniz taktirde halılarınızda boya akması, renklerin birbirilerine karışmaları,sertleşme,keçeleşme,çekme,ve bir çok üzücü durumler gibi olumsuz sonuçlar ortadan kalkacaktır.

 

HALINIZA ANINDA MÜDEHALE ETMENİZ GEREKTİĞİNDE BİLMENİZ GEREKENLER.

Leke çıkartma konusunda evde/ofiste başta kendimizin yapabilecekleri vardır.

Bunun dışında şayet lekeyi tam yada hiç çıkartamıyorsak, ürünlerine ve işçiliğine güvendiğimiz bir halı yıkama profesyonelinin telefonunu her zaman el altında tutmalıyız.

Çünkü ipek ve değerli el halıların da bu tip lekelerde çok hızlı müdahaleye ihtiyacı vardır.

Yanlış ve geç müdahale maalesef lekeyi halıda kalıcı yapacaktır.

Leke çıkartırken, fazla sulu müdahale ile ıslatılmamalıdır. Bu lekenin arkaya geçmesine ve daha fazla alana yayılmasına sebep olacaktır

Halıda yağlı leke sorunu var ise bu duruma çözücü ile özel bir işlem uygulamak gerekir.

Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken halınızın dokuma içeriğinde vinil varsa halınıza amonyaklı temizleyiciler ve eke çıkarıcılar kullanmamanız gerektiğidir.

Özellikle leke bırakıcı kirlenmelere karşı halınızın çok çabuk hareket etmeniz gereklidir.

Çünkü profesyonel halı temizleyicilerinin geç kalınmış leke müdahalesine karşı çok fazla bir şey yapamayacaktır.

Hızlı ilgili, doğru leke çözücüleri ile yapılacak müdahalelerde halınızı kalıcı leke tehdit ’inden korursunuz.

Bu yüzden evinizde bu tarz lokal kirlenmelere karşı Bir leke sökücü bulundurmanız etkili bir çözüm olacaktır.

Leke yapıcı bir şey halınıza dökülünce boya vermeyecek kuru emici bir havlu, peçete ve bez ile halı üzerindeki fazla sıvıyı hemen emdirin. Bu işlem esnasında bu bez yada havlu ile halınızı kesinlikle ovmayın.

Bu lekenin daha fazla alana yayılmasına sebep olur. Emici bez ve havlu tüm sıvıyı emene kadar halınızın üzerindeki sıvıyı emdirin.

Daha sonra ise lekenin türüne göre uygun olan leke çıkarma yöntemi uygulanmalıdır.

Keskin bıçak, metal yada ıspatula gibi malzemeleri yağ ve yiyecek lekelerini çıkartmak için kullanabiliriz. Sonra lekeye uygun olan müdahale şeklide ve yöntemde lekeleri çıkartabiliriz.

Leke çıkartıldıktan sonra en önemli konulardan biride hızlıca kurutulmasıdır.

Kışın iyi ısıtılmış rutubetsiz bir ortamda, yazın iyi havalandırılan bir ortamda, vantilatör yada saç kurutma makinesi yardımıyla iyice kurutun,  Radyatör üzerinde kurutmak halınıza azda olsa kurum izi bıraktırır.

Rutubetli havalarda dışarıda kurutmaya çalışmak halınızın daha çok nemlenmesine sebep olur. Halı ıslakken üzerine basılmamalıdır.

Halı lekelerine karşı halı üzerinde temizlemeye başlamadan önce mutlaka halınızın görünmeyen bir yerinde test edin. Yağlı lekeler için aynı miktardaki soğuk su ile kuru temizleme sıvısını sulandırdıktan sonra uygulayın

Bizi tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Call Now ButtonİLETİŞİME GEÇİN